تا حالا از سیاست در کلک شکرین سخن نگفته ام اما اتفاقات امروز برای بنده بسیار تعجب آوره

این «روز تاریخی» از کجا اومده؟ و این تبریک ها به چه مناسبتی است؟

آنچه امروز در وین اتفاق افتاده از نظر بنده تنها تکرار اشتباهی است که در لوزان رخ داد و تکرار همان تبریک های بی معنی و بیخود برای هیچ! است.
وقتی خود روحانی اذعان میکنه: «امروز روز اعلام بیانیه مشترک است/ دو ماه دیگر به روز توافق می‌رسیم»  این تبریک ها و این سرمستی برای چیست و چرا امروز را «روز تاریخی» می نامند!؟  این فریبکاری و حیله گری برای چیست!؟

چوپان دروغگو

در لوزان (در صورت عملی شدن توافق) هر چه امتیاز بود به طرف مقابل دادند و ضمن نابود کردن تقریبا تمامی دستاوردهای هسته ای هیچ امتیازی به دست نیاوردند تا جایی که چند ماه بعد در وین و در جریان همین مذاکرات، ظریف قادر به جمع کردن گندی که در لوزان به بار آورده بود نبود و نمیتونست از دست کری خلاص بشه.
طرف ایرانی اینقدر گند به بار آورده بود و به نحوی تمامی خط قرمزها رو زیر پا گذاشته بود که جرأت نکرد -علیرغم وعده ای که داده بود- حتی فکت شیت ایرانی رو منتشر کنه.

آقایان چه پیشرفت و توفیری نسبت به لوزان حاصل کرده اند که اینگونه سرمستی و پایکوبی می کنند!؟

و بنده از صدا و سیما تعجب میکنم ، از رییس مجلس ، از دیگران آقایان پر مدعا که چرا اینگونه در برابر قضیه ای روشن و مبرهن اینگونه خود را به خواب زده اند و اینگونه خیانت می کنند!؟

به قول یکی از دوستان، حال و روز امروز برخی از مردم ایران درست شبیه بازیکنان و طرفداران تیم فوتبال تراکتورسازی است که بعد از بازی با تیم نفت، به تصور غلط قهرمانی در لیگ برتر -برای بازی باخته- به وسط میدان ریختند و جشن و خوشحالی کردند اما بعد فهمیدند عجب کلاهی سرشون رفته و چطور مفت قهرمانی رو از دست داده اند و متحمل باخت شده اند. و دیگرانی که این صحنه رو میدیدند تعجب میکردند که اینها چرا برای باخت خودشون خوشحالی می کنند؟!!!

انتظار بر این است همانگونه که رهبری تاکید کرد مفاد و متن خود توافقنامه (متنی که زیر آن را امضا می کنند؛ نه سخنانی که پشت تریبون ادعا میکنند) را در اختیار مردم بگذارد تا مردم بفهمند چه شده است و آقایان چه کرده اند.

چوپان دروغگو

خوشبختانه قبلا برای روز ملی فناوری هسته ای و برای دستاوردهای دانش هسته ای جشن گرفته شده است و روز تاریخی در عرصه هسته ای چنین روزی است، نه روزی که ... .


در همین رابطه ، پیش بینی و تحلیلی از «تهیه پیش‌نویس یک توافق بدون امضای آن» بخوانید (به تاریخ نوشته هم دقت کنید) :