تجلی با شکوه جلوه ای از زیباترین مصادیق همدلی و همزبانی در گالری میرعلی تبریزی خانه فرهنگ و هنر تبریز در دیار نگارستانی و شهر هنر و ادب و فرهنگ به وقوع پیوست.
نمایشگاهی با مشارکت ۷۵ هنرمند خوشنویس و نگارگر و تذهیبکار شهرهای مختلف استان آذربایجان شرقی در قالب ۹۰ اثر در روز یکشنبه ۹۴.۳.۱۷ که به جرأت می توان آن را جشن بزرگ وفاق متولیان هنر و فرهنگ استان و هنرمندان نامید، برپا گردید تا نویدبخش وقوع اتفاقاتی خجسته در عرصه فرهنگ و هنر استان باشد.

در آیین افتتاحیه این نمایشگاه که به منظور معرفی هرچه بیشتر هنرمندان و حمایت مادی و معنوی از آنان و همچنین فرهنگ سازی در سطح جامعه برای گسترش چنین برنامه هایی برپا شده است جمع کثیری از اساتید ارجمند و هنرمندان استان و مسئولین فرهنگی و هنری از جمله شهردار محترم کلانشهر تبریز، رییس و اعضای کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی کلانشهر تبریز، مدیر کل محترم و مسئولین اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی، مدیر محترم حوزه هنری استان، مدیریت محترم سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تبریز، مسئولین خانه هنرمندان و خانه خوشنویسی شهرداری تبریز و …. حضور داشتند.

نمایشگاه «همدلی و همزبانی» در سالی که مزین به این نام است با حمایت های بی دریغ دکتر صفی پور، مدیرکل محترم اداره ارشاد و زحمات عزیزانی همچون آقای شهرام فرشباف آقایی و استاد شهرام روحی جامه تحقق پوشید و با توفیقاتی که خانه خوشنویسی خانه هنرمندان تبریز و دکتر ناصر عطاپور، مشاور محترم هنری شهردار در جلب نظر مساعد مسئولین شهر داشتند مبلغ ۲۰۰ میلیون ریال توسط دکتر صادق نجفی، شهردار محترم کلانشهر تبریز و مبلغ ۱۰۰ میلیون ریال توسط خانم دکتر حضرتی، رییس محترم کمیسیون فرهنگی شورای شهر تبریز در روز افتتاحیه به خرید آثار اختصاص یافت که امید است با تحقق وعده های مدیرکل محترم ارشاد و حمایت های استاندار محترم و فرماندار محترم و سایر مسئولین و اقبال مردم هنردوست، موجبات رونق هرچه بیشتر نمایشگاه فرخنده و شکوهمند فراهم آید و شاهد تداوم آن در آینده باشیم.

برگزاری نمایشگاه هایی از این دست، تلاشی مؤثر و عملی در جهت حمایت از هنرمندان و تشویق جوانان و نیز ، ترویج هرچه بیشتر هنرهای اسلامی در بین مردم و در سطح جامعه به شمار می آید.

نمایشگاه فروش آثار خوشنویسی و نگارگری هنرمندان آذربایجان شرقی تا ۲۲ خردادماه، صبحها از ساعت ۱۱ تا ۱۴ و بعد از ظهرها از ساعت ۱۶ تا ۱۹ در نگارخانه میرعلی تبریزی (واقع در آبرسان، خانه فرهنگ و هنر تبریز) در معرض دید علاقه مندان قرار دارد.